Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy !

Witamy !

Modernizacja budynku remizy OSP w Górzycy zakończona

W grudniu 2023 zakończona została inwestycja „Przebudowa i rozbudowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Górzyca, gmina Górzyca”. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 847 282,55 zł, dofinansowanie w kwocie 1 810 336,90 zł. Udział własny gminy Górzyca wyniósł 36 945,65 zł.

W ramach przeprowadzonych prac wykonano salę spotkań, szatnię, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie biurowo-gospodarcze oraz kuchnię. Wymieniono również bramy wjazdowe do garaży. Obiekt zyskał także nową, estetyczną elewację i drzwi. Wykonawcą inwestycji była firma P. K. BudWest sp. z o.o. z siedzibą w Ośnie Lubuskim. Inwestycja miała przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa oraz warunków działania strażaków, którzy biorą udział w wielu akcjach i zawsze, gdy tylko jest taka potrzeba, w ciągu kilku minut są gotowi do wyjazdu. Strażacy ochotnicy działają najbliżej społeczeństwa, więc każda taka inwestycja, to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo samych mieszkańców gminy.