Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy !

Witamy !

XX Mini Sejmik Profilaktyczny pn. ,,Tolerancja na tak!”

 

Ufff...emocje nieco opadły, więc możemy wrócić do WIELKIEGO WYDARZENIA! 10 maja br. odbył się już XX jubileuszowy Mini Sejmik Profilaktyczny dla klas 0-III ! Wzajemny szacunek, akceptacja, wsparcie drugiego człowieka- to wszystko nawiązuje do naszego hasła przewodniego. Tolerancja- o tym była mowa. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Wójt Gminy Górzyca pan Tomasz Stupienko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górzycy pani Ewa Thiemann, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Górzycy pani Edyta Danicka,  Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Maria Hołubowicz , Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Paprocka. Na sejmiku spotkaliśmy się dzięki pani Janinie Multarzyńskiej- emerytowanej nauczycielce i pomysłodawczyni tej wspaniałej akcji, która również dziś była z nami.

Każda klasa zaprezentowała program artystyczny, który przygotowany został pod czujnymi oczyma pań wychowawczyń: Marty Myśliwiec, Joanny Siborowskiej, Danuty Nowak, Martyny Heppner, Anny Wasilewskiej i Aleksandry Murawskiej.

Na scenie uczniowie w barwnych strojach zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Będąc w centrum uwagi, czuły się jak ryby w wodzie, a wszystkim bardzo się podobało!

Po takich montażach słowno- muzycznych już nikt nie ma wątpliwości, że tolerancja to coś niezwykle ważnego. Dziś, w pędzie życia codziennego, gdzie niestety dużo nienawiści...

Jednak my mamy nadzieję, że uświadamianie od najmłodszych lat zaowocuje w przyszłości! Bo czym skorupka za młodu...

Sejmik składa się również z drugiej części- tej konkursowej. Uczniowie wykonali prace plastyczne i literackie.

W tym roku wpłynęło 41 prac. Te, które komisja wyróżniła, zostały nagrodzone.

W kategorii pracy plastycznej:

I miejsce- Iga Raźna i Adrianna Ułasewicz

II miejsce- Władysław Karbowiak i Miłosz Siborowski

III miejsce- Julia Bagińska i Laura Antkiewicz

Wyróżnienia: Laura Hryniewicz, Zuzanna Szuleka, Ksawery Świerczyński i Pola Gniewczyńska.

W kategorii praca literacka:

I miejsce- Sławek Wywrot

II miejsce- Marcelina Duer

III miejsce- Lena Sobczak

Dzięki hojności i dobroci pani Marii Hołubowicz i pani Edyty Danickiej mogliśmy zakupić wiele fajnych nagród i pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów. Takie wspaniałe i nowoczesne nagrody z pewnością umilą zabawę na świeżym powietrzu i nie tylko!

Podczas sejmiku nie brakowało świeżych owoców zakupionych w lokalnej piekarni.

Dziękujemy Wam Drodzy Uczniowie za wspaniałą zabawę! Jesteśmy pewni, że z takich właśnie działań wyciągnięcie pewne wnioski i będziecie wartościowymi ludźmi- macie nasze wsparcie! Do zobaczenia!

 

Organizator Mini Sejmiku:

Aleksandra Murawska