Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy !

Witamy !

Ekscytujące przeżycia w trakcie Runmageddonu …….

Pot i łzy, a jednocześnie szeroki uśmiech na twarzy  towarzyszyły po raz kolejny uczestnikom  kolejnej edycji Runmageddon Kids Górzyca 2024r. W minioną sobotę na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym im. E. Czernika w Górzycy po raz trzeci odbył się Runmageddon Kids oraz równocześnie Turniej Siatkówki Plażowej pn. "Gramy dla Michała Kotowskiego".

W Runmageddonie  wzięło udział ponad 100 dzieci, w wieku od 4 do 13 lat. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz stopnie trudności trasy. W najmłodszej grupie wiekowej  uczestnicy mieli do pokonania trasę 700m z przeszkodami. Starsi uczestnicy zmagali się z trasą 1300m. Obie trasy przebiegały  w trudnych warunkach, m.in.: bieg przez opony, czołganie w piasku, błocie, bieg z ciężarkami, przez drabinki, po trudnym terenie oraz zjazd po zjeżdżalni z wodą wprost w błoto . Na mecie na każdego uczestnika czekał zasłużony medal, który wręczali: Wójt Gminy Górzyca Pan Tomasz Stupienko oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzata Gniewczyńska. Dużo emocji i wrażeń wzbudził bieg rodziców,  który okazał się nie lada wyzwaniem, mimo to dzielnie pokonywali poszczególne przeszkody, w tym zjeżdżalnie wodną, docierając do mety!

Do turnieju natomiast przystąpiły cztery drużyny: Agrafka Chartów, Roztentegowywacze Słońsk, Michał i Bartek oraz Łukasz z Filipem jako Górzyca.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce - "ROZTENTEGOWYWACZE" Słońsk ,

II miejsce- AGRAFKA Chartów

III miejsce- ŁUKASZ i FILIP Górzyca

IV miejsce - MICHAŁ i BARTEK.

Puchary, medale i dyplomy dla drużyn wręczył Wójt Gminy Górzyca Tomasz Stupienko.

 

W trakcie trwania imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy dla Michała Kotowskiego: w stoisku GOK można było zakupić ciasto, pierogi oraz gadżety , przejechać się quadem lub obejrzeć ciągnik rolniczy. Łącznie udało się zebrać 3075,50 zł i 13 euro.

Dodatkowo dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, zakupić kolorowe napoje, zjeść gofra lub lody .

Na bieżąco fotorelację przekazywali Pani Renata Hryniewicz i Michał Koniuszkiewicz I Love Słubice oraz Pan Bogusław Adamowicz

Partnerami naszego przedsięwzięcia byli:

Ochotnicza Straż Pożarna w Górzycy,

Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach,

Rodzina Michała Kotowskiego,

Miłosz Koncik,

Krzysztof  Skrzypnik.

Wielkie dzięki!!!