Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy !

Witamy !

Przebudowa Dróg Gminnych w miejscowości Żabice

We wrześniu 2023r. zakończyły się prace związane z przebudową dróg gminnych w miejscowości Żabice - ulica Mickiewicza, 1 Maja oraz Spokojna. Wykonawca robót – Firma Terbud Czesław Kotliński z Kostrzyna nad Odrą, zgodnie z zawartą w październiku  2022r. umową wykonał kompleksową modernizację dróg o łącznej długości 1168,0 mb, wykonując nową nawierzchnię z kostki betonowej  o szerokości 5,0 m wraz z chodnikami, zjazdami do nieruchomości, wyniesionymi skrzyżowaniami, progami zwalniającymi oraz oznakowaniem pionowym.

Ze względu na kolizję z planowaną infrastrukturą drogową, konieczna była również przebudowa napowietrznej sieci elektrycznej. Dzięki temu poprawiono komfort poruszania się po drogach, uporządkowano ruch pojazdów oraz skutecznie odprowadzano wody opadowe do istniejącej sieci deszczowej i rowu melioracyjnego. Przebudowywane drogi posiadają już niezbędną infrastrukturę techniczną a dzięki wykonanej przebudowie, udało się w pełni zakończyć proces uzbrojenia terenów mieszkaniowych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 534 030,26 zł, w tym dofinasowanie w wysokości 1 223 250,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg .