Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy !!

Witamy !

Umowy na przebudowę i nawadnianie boiska sportowego w miejscowości Czarnów podpisane!

W dniu 11 maja 2022 r. w Krośnie Odrzańskim w obecności Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego, Wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski oraz Skarbnik Gminy Beata Gołębiowska podpisali  umowę o dofinansowanie inwestycji: Przebudowa boiska sportowego w miejscowości Czarnów (Etap I) w ramach programu LUBUSKA BAZA SPORTOWA na rok 2022. Gmina Górzyca ze środków budżetu Województwa Lubuskiego otrzymała dotację celową w kwocie 100 000,00 zł, a całkowita wartość zadania wynosi 300 000,00 zł. Zgodnie z umową realizacja zadania ma zostać zakończona w grudniu br.

Wcześniej, w dniu 25 kwietnia 2022 r. w siedzibie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej  w Zielonej Górze miało miejsce podpisanie umów w ramach III edycji programu nawadniania boisk piłkarskich w województwie lubuskim. Gmina Górzyca w ramach programu otrzymała dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł. Całkowita wartość zadania to 60 500,00 zł. Umowę na dofinansowanie w obecności Wicemarszałka Łukasza Poryckiego, Wicemarszałka Stanisława Tomczyszyna podpisali również Wójt Gminy Górzyca Robert Stolarski wraz ze Skarbnikiem Gminy Beatą Gołębiowską. Zadanie polega na wykonaniu infrastruktury nawadniającej na murawie boiska sportowego w miejscowości Czarnów. Realizacja zadania ma zostać wykonana do końca listopada br.

Mamy nadzieję, że w wyniku realizacji obu przedsięwzięć nastąpi znacząca poprawa stanu technicznego istniejącego boiska sportowego oraz wrośnie poziom aktywności sportowej i rekreacyjnej wśród  mieszkańców miejscowości Czarnów, zawodników Klubu Sportowego WALKA Czarnów oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Czarnowie.