GMINA GÓRZYCA

MAJÓWKA Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY W GÓRZYCY

11 maja 2024r. na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym im. Edwarda Czernika w Górzycy odbył się coroczny festyn majowy Disco & Dance połączony z Turniejem Piłkarskim Amatorów- „III Memoriałem im. Mateusza Podlipskiego”. W turnieju udział wzięło 9 zespołów. Po turnieju w dalszej część majówki wystąpiły dzieci z Pracowni Edukacji Kulturalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy i kl. III Szkoły Podstawowej w Górzycy. Po programie artystycznym dzieci i dorosłych zaproszono do oglądania spektaklu pt. „Śmiecio EKO Baja” a następnie do wysłuchania Disco Polo Półserio w wykonaniu Teatr &Wydawnictwo La Lola.

W trakcie trwania festynu na uczestników czekało wiele atrakcji: urządzenia pneumatyczne w postaci zjeżdżalni , bungee i tor gokartowy , strefa zabaw i edukacji dla dzieci a tam m.in. robotyka eksperymenty chemiczne, wyspa z klockami lego oraz owocowy rower, na którym każdy mógł wycisnąć dla siebie pyszny sok firmy TechForKids. Stoisko Sołectwa Pamięcin z Sołtysem Panią Teresą Zeman, stoisko CZG-12, Mary Kay, loteria fantowa, stoisko z ciastami , stoisko z zabawkami, punkt poglądowo-informacyjny Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wlkp, zaplatanie warkoczyków, Ochotnicza Straż Pożarna Górzyca, fotobudka 360 oraz stoiska gastronomiczne, w których zjeść można było lody, gofry, pierogi, kurczaka z rożna i inne pyszności. 

Dodatkową atrakcją festynu był odbywający się mecz KS Odra Górzyca – Ilanka II Rzepin, mecz zakończył się wynikiem 2:4.

Przed dyskoteką odbyła się licytacja gadżetów, z której dochód przeznaczony został na rzecz naszego mieszkańca Michała Kotowskiego.
Dodatkowo pieniążki dla Michała przekazały stoiska: z ciastem Pan Maciej Krupa, zaplatanie warkoczyków Pani Zuzanna Woźnica i Daria Klimczuk, stoisko z sokami slashy Pana Łukasza Lecha, stoisko Mary Kay Pani Monika Karasińska.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom , którzy okazali swe wielkie serca. Jak zawsze mogliśmy na Was liczyć……..dobro wraca! 

Zebraliśmy 9 350 zł

Imprezę na świeżym powietrzu zakończyła dyskoteka z DJ BART Agencja Muzyczna Magic Music-Profesjonalne prowadzenie imprez i wesel.

Klasyfikacja końcowa :
1. Jenson Logistics Słubice
2. Żywczyki Górzyca
3. Parkowa Górzyca
4. Walka Czarnów
5. Oldboys Słubice
6. Zryw Więzadło Torzym
7. Rodzice Lubuskiej AP Słubice
8. Galacticos Laski Lubuskie
9. Metal Art Krześnica
10. Anioły Witnica
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Xavier Downar – Żywczyki Górzyca
Najlepszy bramkarz: Wiktor Michnicki – Żywczyki Górzyca
Król strzelców: Tomasz Dziabas Jr – Parkowa Górzyca