GMINA GÓRZYCA

XX Mini Sejmik Profilaktyczny pn. ,,Tolerancja na tak!”

 

Ufff...emocje nieco opadły, więc możemy wrócić do WIELKIEGO WYDARZENIA! 10 maja br. odbył się już XX jubileuszowy Mini Sejmik Profilaktyczny dla klas 0-III ! Wzajemny szacunek, akceptacja, wsparcie drugiego człowieka- to wszystko nawiązuje do naszego hasła przewodniego. Tolerancja- o tym była mowa. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Wójt Gminy Górzyca pan Tomasz Stupienko, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Górzycy pani Ewa Thiemann, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Górzycy pani Edyta Danicka,  Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Maria Hołubowicz , Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Paprocka. Na sejmiku spotkaliśmy się dzięki pani Janinie Multarzyńskiej- emerytowanej nauczycielce i pomysłodawczyni tej wspaniałej akcji, która również dziś była z nami.

Każda klasa zaprezentowała program artystyczny, który przygotowany został pod czujnymi oczyma pań wychowawczyń: Marty Myśliwiec, Joanny Siborowskiej, Danuty Nowak, Martyny Heppner, Anny Wasilewskiej i Aleksandry Murawskiej.

Na scenie uczniowie w barwnych strojach zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Będąc w centrum uwagi, czuły się jak ryby w wodzie, a wszystkim bardzo się podobało!

Po takich montażach słowno- muzycznych już nikt nie ma wątpliwości, że tolerancja to coś niezwykle ważnego. Dziś, w pędzie życia codziennego, gdzie niestety dużo nienawiści...

Jednak my mamy nadzieję, że uświadamianie od najmłodszych lat zaowocuje w przyszłości! Bo czym skorupka za młodu...

Sejmik składa się również z drugiej części- tej konkursowej. Uczniowie wykonali prace plastyczne i literackie.

W tym roku wpłynęło 41 prac. Te, które komisja wyróżniła, zostały nagrodzone.

W kategorii pracy plastycznej:

I miejsce- Iga Raźna i Adrianna Ułasewicz

II miejsce- Władysław Karbowiak i Miłosz Siborowski

III miejsce- Julia Bagińska i Laura Antkiewicz

Wyróżnienia: Laura Hryniewicz, Zuzanna Szuleka, Ksawery Świerczyński i Pola Gniewczyńska.

W kategorii praca literacka:

I miejsce- Sławek Wywrot

II miejsce- Marcelina Duer

III miejsce- Lena Sobczak

Dzięki hojności i dobroci pani Marii Hołubowicz i pani Edyty Danickiej mogliśmy zakupić wiele fajnych nagród i pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów. Takie wspaniałe i nowoczesne nagrody z pewnością umilą zabawę na świeżym powietrzu i nie tylko!

Podczas sejmiku nie brakowało świeżych owoców zakupionych w lokalnej piekarni.

Dziękujemy Wam Drodzy Uczniowie za wspaniałą zabawę! Jesteśmy pewni, że z takich właśnie działań wyciągnięcie pewne wnioski i będziecie wartościowymi ludźmi- macie nasze wsparcie! Do zobaczenia!

 

Organizator Mini Sejmiku:

Aleksandra Murawska