Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy !!

Witamy !

Umowa na doposażenie placów zabaw w miejscowościach: Górzyca, Czarnów, Pamięcin, Radówek, Laski Lubuskie oraz Spudłów podpisana!

W dniu 29 kwietnia 2022 r. w imieniu Gminy Górzyca Wójt Robert Stolarski podpisał z Zarządem Województwa Lubuskiego umowę o dofinansowanie projektu: „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej na terenie gminy Górzyca poprzez doposażenie placów zabaw w miejscowościach Górzyca, Czarnów, Pamięcin, Radówek, Laski Lubuskie oraz Spudłów”. Całkowita wartość zadania to 294 723,87 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 187 532,00 zł ze środków PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2014-2020 w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w zakresie: „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej”. W ramach przedmiotowego projektu w ww. miejscowościach zostaną zamontowane nowe urządzenia placu zabaw (m.in. huśtawki, sprężynowce, zestawy zabawowe ze zjeżdżalnią, itp.) oraz ławki wypoczynkowe i kosze na śmieci. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców oraz do wzrostu atrakcyjności miejscowości. Wszystkie place zabaw zostaną ogrodzone co wpłynie na bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Ponadto w miejscowości Laski Lubuskie z uwagi na bliskie sąsiedztwo planowanego placu zabaw z Otwartą Strefą Aktywności (siłownią zewnętrzną) zaplanowano dodatkowo wykonanie chodnika łączącego siłownię z nowopowstałym placem zabaw.